Základní škola v Kostelní Lhotě

Co nabízíme?

• škola rodinného typu
  • nízký počet žáků ve třídě
  • všestranný rozvoj osobnosti
  • anglický jazyk od 1.třídy
  • práce se soudobými technologiemi

• Titulní stránka

V říjnu jsme zahájili činnost badatelského klubu, který je zaměřen na rozvoj badatelských dovedností v přírodovědných, technických a společenskovědních oborech a na zvyšování funkční gramotnosti v těchto oborech a motivace žáků k dalšímu technickému a přírodovědnému vzdělávání. Rozvíjí se při něm schopnost práce s informacemi, posuzování argumentů, kritického myšlení, kladení otázek, navrhování a formulace otázek a hypotéz a jejich praktického ověřování vlastním výzkumem (bádáním) a samostatným objevováním vědy a techniky prostřednictvím osobní zkušenosti. Pravidelně budeme přidávat fotografie z našeho bádání do fotogalerie.

Dnes jsme se zúčastnili besedy o zubní hygieně, kterou zaštítila Střední zdravotnická škola Nymburk. Při besedě se žáci dozvěděli spoustu zajímavých věcí... Beseda však nebyla jen teoretickým povídáním, žáci se pod vedením lektorek učili, jak si zuby správně vyčistit. Tak snad všichni dávali pozor a pacientů v zubních ordinacích bude ubývat... Více najdete v naší fotogalerii.

Tento týden se stala naše škola součástí natáčení České televize pro pořad Náš venkov, tentokrát o malotřídních školách, a také jsme měli možnost točit pořad Šikulové. Nejenže jsme zažili něco opravdu mimořádného, ale získali jsme i mnoho nových a užitečných zkušeností. Více v naší fotogalerii.

V pátek 20.9.2019 si naši žáci připravili pro děti z mateřské školky pirátskou stezku "Hledání pokladu". Děti plnily na 5 stanovištích úkoly zaměřené na rozvoj pozornosti, jemné i hrubé motoriky a odměnou jim byl zakopaný poklad a záložky v podobě lodičky, které pro ně vyrobili velcí školáci. Více v naší fotogalerii.