Základní škola v Kostelní Lhotě

Co nabízíme?

• škola rodinného typu
  • nízký počet žáků ve třídě
  • všestranný rozvoj osobnosti
  • anglický jazyk od 1.třídy
  • práce se soudobými technologiemi

• Úvodní stránka

Březen za kamna vlezem“ ...Tak takové rčení rozhodně neplatilo pro děti ZŠ Kostelní Lhota. První slunečné dny děti motivovaly k tvorbě krásné jarní výzdoby a k přípravám na oslavu Masopustu. Děti si rozdělily tradiční masky a své role doplnily krásnými říkadly a zpěvy. Společně s dětmi z MŠ požádaly o povolení tanců a hodování pana starostu a vydaly se na krátkou obchůzku po obci.

V družině si děti užily karneval plný různých her a nechyběla ani pořádná diskotéka. Naši Ict technologii posílilo dalších deset tabletů z finančních prostředků EU - moderní technologii využíváme v různých předmětech a mezipředmětových vazbách. Malí herci z divadelního kroužku vystoupily se svou divadelní hrou v MŠ. Hry O Nemytovi a Chytrém Kohoutkovi se opravdu moc líbily a jistě bude ještě příležitost předvést naše umělce veřejnosti. Kostelní Lhotu opět navštívilo několik družstev z jiných malotřídek, aby se utkaly o putovní pohár v golfovém patování. Ovšem štěstí bylo na naší straně a pohár zůstal doma.

Mnoho je za námi, ale mnoho nás ještě čeká např. návštěva knihovny v Sadské a v Poděbradech,den Země, soutěž na dopravním hřišti a škola v přírodě.

V úterý 12. února jsme se vydali s naším divadelním kroužkem do mateřské školy v Kostelní Lhotě. Naši žáci pod vedením paní učitelky Jiřiny Richterové zde dětem zahráli dvě divadelní představení. Starší děti ze čtvrtého a pátého ročníku zahrály hru O Nemytovi a děti ze druhého a třetího ročníku hru O chytrém kohoutkovi. Naši herci byli úžasní a jejich talent patřičně ohodnotili i děti a zaměstnanci školky - potlesk byl opravdu zasloužený. Více ve fotogalerii.

V měsíci lednu si děti užívaly zimy nejen při výtvarných aktivitách - nádhernou výzdobu školy si jistě nenechte ujít, ale také při sportu a procházkách venku. Čekalo nás také lednové golfové patování - Pozor, blíží se soutěž malotřídních škol. Naši Ict technologii posílilo dalších deset tabletů - moderní technologii využíváme v různých předmětech a mezipředmětových vazbách. Žáci 4. a 5. třídy si připravili výstavu Kraje ČR a zároveň i role průvodců mladších spolužáků. Závěr měsíce věnujeme zdravé výživě, vitamínům, ovoci a zelenině. Prosím neváhejte a podívejte se do naší fotogalerie!