Základní škola v Kostelní Lhotě

Co nabízíme?

• škola rodinného typu
  • nízký počet žáků ve třídě
  • všestranný rozvoj osobnosti
  • anglický jazyk od 1.třídy
  • práce se soudobými technologiemi

• Titulní stránka

Vážení rodiče,

naše škola se připojuje k výzvě Pěšky do školy. Pomozte nám vytvořit pro Vaše děti bezpečné, zdravé a příjemné prostředí před školou a zkuste nechat auto doma. Chápeme, že pro mnohé z Vás je z různých důvodů cesta autem nezbytná. Zkuste tedy alespoň zaparkovat auto 5 až 10 minut od školy a nechte Vaše dítě dokončit cestu pěšky, nebo jej doprovoďte. Společná cesta je pro děti důležitá a může být navíc příjemná a zábavná.

U nás ve škole akce Pěšky do školy proběhne v termínu: 16.9.-20.9.2019

Vyzýváme všechny děti, aby přišly do školy pěšky, přijely na koloběžce nebo na kole. Děti, které cestují zdaleka, mohou samozřejmě použít veřejnou dopravu. Pokud chcete myšlenku akce podpořit nebo si užít ranní procházku se svým dítětem, registrujte se do rodičovské výzvy na www.peskydoskoly.cz.

Zatím se k výzvě připojilo přes 40 škol. Pěšky se bude chodit v Praze, Ostravě, Plzni, Hradci Králové, Písku, Jihlavě, Lipníku nad Bečvou, Lanškrounu, Hradištku, Liberci či Šumperku a další města se stále přidávají. Více se o kampani dozvíte na www.peskydoskoly.cz.

Ve čtvrtek 5.9. jsme se seznámili s naším třídním maskotem a vzali jsme ho na procházku kolem školy. Krásné letní počasí a nádherné barvy květeny nás motivovali k tvorbě obrázků přírodním barvivem, které ještě doladíme obtisky různých listů a lístečků a už nyní se těšíme na naše další společné zážitky. Nahlédněte do naší fotogalerie.

2.září jsme slavnostně přivítali naše školáky a speciální vítání čekalo samozřejmě na prvňáčky. Pan starosta Tomáš Drobný budoucím školákům daroval knihu zábavného čtení a paní ředitelka je obdarovala pamětním listem. Hned další školní den 3.září jsme školu proměnily v lodní palubu, kterou navštívilo hned několik speciálních hostů z řad námořníků, kapitánů a pirátů. Pro děti byl připraven zábavný program plný zajímavých úkolů, který nám otevřel dveře poznání do letošního školního tématu Vzhůru na palubu.

Stejně jako každý rok, tak i letos, vyrazil 4. a 5. ročník na dopravní hřiště v Nymburce. Děti prošly odborným školením v dopravních předpisech a získaly mnoho užitečných rad jak se chovat při pohybu v dopravě. Své znalosti si vyzkoušely v testu a přímo při jízdě na kole na dopravním hřišti.