Každý školní rok se snažíme v naší malotřídní škole v Kostelní Lhotě propojit s určitým tematickým projektem. Školní rok 2017/2018 byl propojen s putováním s Indiány za poznáním. Školní rok 2018/2019 je rokem Superhrdinů. Svět superhrdinů je svět, kde je všechno možné. I proto věříme, že letošní celoroční téma si děti užijí a výjimečné schopnosti, kladné vlastnosti, mimořádné technologie, dobrota lidské povahy nás provedou neodolatelným světem poznání.

Dveře naší školy v Kostelní Lhotě se pravidelně otevírají všem strašidlům, strašáčkům, čarodějnicím, kostlivcům, duchům a především našim známým a přátelům. Každý rok společně oslavujeme krásné podzimní dny a soutěžíme o NEJ Lhotskou dýni. Dýní se sejde vždy hojně a porota složená ze zástupců rodičů a obce má nelehkou úlohu, protože dýně jsou všechny krásné a nápadité. Každý rok se naše brány otevírají také průvodu z mateřské školy a nejen předškoláčci se tak pomalu a plynule seznamují s pedagogy, ale i s děním a prostory ve škole. Děti na zahradě tvoří a soutěží a nám je vždy velkým potěšením nabídnout všem rodinám, přátelům a známým čas a prostor k setkávání, seznamování a sdílení společných zážitků. Pravidelně na nás čeká také vzácná návštěva např. z pevnosti Boyard – otec Fura, Paní ohně, strašidelná Gertruda, Degestréna a strašák Hubert. Odměna čeká nejen na děti, ale velmi lahodné a teplé nápoje čekají i na dospěláky. Školáci se po té odebírají do školy, kde na ně čeká večeře a pohádkové kino. U nocování ve škole nemůže scházet ani naše dušičková návštěva s malou stezkou odvahy, kterou si zdárně užívají všechny děti. Od Bílé paní za odměnu obdrží diplom a malou odměnu. Tak na podzim zase na shledanou …

V měsíci lednu si děti užívaly zimy nejen při výtvarných aktivitách - nádhernou výzdobu školy si jistě nenechte ujít, ale také při sportu a procházkách venku. Čekalo nás také lednové golfové patování - Pozor, blíží se soutěž malotřídních škol. Naši Ict technologii posílilo dalších deset tabletů - moderní technologii využíváme v různých předmětech a mezipředmětových vazbách. Žáci 4. a 5. třídy si připravili výstavu Kraje ČR a zároveň i role průvodců mladších spolužáků. Závěr měsíce věnujeme zdravé výživě, vitamínům, ovoci a zelenině. Prosím neváhejte a podívejte se do naší fotogalerie!

Akce v 1.pololetí školního roku

Svět superhrdinů je svět, kde je všechno možné. I proto věříme, že letošní celoroční téma si děti užijí a výjimečné schopnosti, kladné vlastnosti, mimořádné technologie, dobrota lidské povahy nás provedou neodolatelným světem poznání.

3.září jsme se odpočatí a plni energie opět shledali v novém školním roce a měli čest přivítat 10 nových prvňáčků. Na další den byl pro děti připraven úvodní program s našimi SUPERHRDINY. Děti trénovaly paměť a postřeh společně s Batmanem, trpělivost a sílu s Hulkem, přesnost a spolupráci s Ledovou královnou, rychlost a bystrost s Kočičí ženou, představivost a kreativitu s Černou vdovou. Vše proběhlo v duchu pravidel fair-play.

Sportovní úkoly a přátelská atmosféra čekala také 20.září na školní zahradě na děti z naší mateřské školy. Loučení s létem se ujali přímo naši školáci, kteří si připravili několik stanovišť pro děti ze školky a zároveň se stali také jejich průvodci a pomocníky. Za svou snahu a spolupráci obdržely děti ze školky krásné záložky do knih se znaky superhrdinů.

Krásný, barevný podzim jsme oslavili 25.října, kdy jsme se opět všichni shledali při příležitosti soutěže O Lhoteckou dýni! Rodiče, děti i přátelé školy měli možnost splnit několik odvážných úkolů a utkat se v boji o nejlepší dýni Kostelní Lhoty. Účast byla hojná a dýně úžasné. Vše máme zdokumentováno v naší fotogalerii, neváhejte a podívejte se.

Děti se zúčastnily také slavnostního sázení LÍPY SVOBODY. Svým zpěvem a recitací dodaly celé akci příjemnou a přátelskou atmosféru.

A stejně jako každý rok i letos děti vyráběly vánoční dárky pro obecní jarmark a za utržené korunky vyrazily na výlet do skanzenu v Přerově nad LabemVánoční zpívání se uskutečnilo v našem kostele a bylo opravdu kouzelné! A co na závěr? Mnoho je za námi a ještě více před námi!