Masopust 2022

 Zima nám ještě ukazuje svou sílu, ale my už vítáme dobu předvelikonoční. Masopust je tradiční svátek, který značí začátek postní doby a v Česku je spojený především s průvody masek. S historií a významem tohoto svátku nás ještě ve škole seznámili žáci 4. a 5. ročníků, kteří si pro nás připravili krátké prezentace. Poté jsme si nachystali masky, nacvičili říkanky a písníčky, vyrobili veselé dárečky v podobě masopustních jitrnic, "škrpálů" jako záložek do knížky a spolu s dětmi ze školky vyrazili do ulic. Nejprve jsme samozřejmě poprosili pana starostu o povolení a slíbili, že rozdáme jen samý smích a radost. Odměnou nám byla sladká kobliha a cestou jsme se zastavili také na tradiční zabíječce.

Se školou na golf
Česko sportuje
Čtení pomáhá
Ovoce a zelenina do škol
MAS Podlipansko
DM preventivní program Veselé zoubky
ARTOFOTO.cz © 2017 created by Grafiweb