Školní zpravodaj

Akce v 1.pololetí školního roku

Svět superhrdinů je svět, kde je všechno možné. I proto věříme, že letošní celoroční téma si děti užijí a výjimečné schopnosti, kladné vlastnosti, mimořádné technologie, dobrota lidské povahy nás provedou neodolatelným světem poznání.

3.září jsme se odpočatí a plni energie opět shledali v novém školním roce a měli čest přivítat 10 nových prvňáčků. Na další den byl pro děti připraven úvodní program s našimi SUPERHRDINY. Děti trénovaly paměť a postřeh společně s Batmanem, trpělivost a sílu s Hulkem, přesnost a spolupráci s Ledovou královnou, rychlost a bystrost s Kočičí ženou, představivost a kreativitu s Černou vdovou. Vše proběhlo v duchu pravidel fair-play.

Sportovní úkoly a přátelská atmosféra čekala také 20.září na školní zahradě na děti z naší mateřské školy. Loučení s létem se ujali přímo naši školáci, kteří si připravili několik stanovišť pro děti ze školky a zároveň se stali také jejich průvodci a pomocníky. Za svou snahu a spolupráci obdržely děti ze školky krásné záložky do knih se znaky superhrdinů.

Krásný, barevný podzim jsme oslavili 25.října, kdy jsme se opět všichni shledali při příležitosti soutěže O Lhoteckou dýni! Rodiče, děti i přátelé školy měli možnost splnit několik odvážných úkolů a utkat se v boji o nejlepší dýni Kostelní Lhoty. Účast byla hojná a dýně úžasné. Vše máme zdokumentováno v naší fotogalerii, neváhejte a podívejte se.

Děti se zúčastnily také slavnostního sázení LÍPY SVOBODY. Svým zpěvem a recitací dodaly celé akci příjemnou a přátelskou atmosféru.

A stejně jako každý rok i letos děti vyráběly vánoční dárky pro obecní jarmark a za utržené korunky vyrazily na výlet do skanzenu v Přerově nad LabemVánoční zpívání se uskutečnilo v našem kostele a bylo opravdu kouzelné! A co na závěr? Mnoho je za námi a ještě více před námi!